Sztuczna trawa ozdobna – wady i zalety

Ostatnie lata w aranżacji wnętrz pokazują, że naturalne barwy, odwołania do natury, mnogość roślin stały się trendem, którego popularność nie słabnie. Przy okazji rośnie zainteresowanie sztucznymi kwiatami i roślinami jako elementem dekoracyjnym, a wśród nich uniwersalną sztuczną trawą ozdobną, która świetnie sprawdza się w bardzo wielu pomieszczeniach i wystrojach.

Zalety ozdobnej sztucznej trawy

Trawa ozdobna sztuczna – https://sklep.green-designers.pl/kategoria/trawy-ozdobne zyskuje na popularności i szacuje się, że to zainteresowanie będzie tylko wzrastać. Powodów jest wiele. Przede wszystkim taki rodzaj dekoracji jest niezwykle uniwersalny. Sprawdza się w prywatnych mieszkaniach, na balkonach, tarasach, ale i w miejscach publicznych, firmach, hotelach, a nawet ogrodach. Poza tym wygląda bardzo elegancko i minimalistycznie, wkomponowując się we wnętrza w różnych stylach. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach o stylu skandynawskim, loftowym, glamour, jak również zaaranżowanych bardziej tradycyjnie i rustykalnie. Ich uniwersalność jest zdecydowanie ich największą zaletą. Inną istotną cechą sztucznej trawy ozdobnej jest fakt, że  nie wymaga aż takich nakładów pracy i przede wszystkim pieniędzy jak naturalne, żywe rośliny. Nie trzeba jej podlewać, nawozić, przycinać, przesadzać. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie spędzają w domu wiele czasu, podróżują bądź nie mają tak zwanej “ręki do roślin”, a jednak nie chcą z nich rezygnować. To rozwiązanie również dla firm i hoteli, gdyż nie pochłania tak dużej pracy personelu i nakładów. Sztuczna trawa ozdobna to jednym słowem- wygoda. Ponadto sztuczna trawa ozdobna nie wymaga odpowiedniego stanowiska, bardziej lub mniej nasłonecznionego i może stać wszędzie, zarówno w kuchni, jak i łazience czy zacienionym rogu salonu lub sypialni. Inne zalety sztucznej trawy zauważą właściciele zwierząt, rodzice, gdyż w żadnym stopniu im nie zagraża. Zadowolić może także alergików. Nie pyli, nie kwitnie, w żaden sposób nie szkodzi, a jedynie pięknie się prezentuje.

Wady ozdobnej sztucznej trawy

Naturalne, żywe rośliny doniczkowe w procesie fotosyntezy dostarczają tlen, pobierając z powietrza dwutlenek węgla. Sztuczne rośliny rzecz jasna, nie mogą wpływać na otoczenie w taki sposób, więc oczywiście podstawową wadą sztucznej trawy ozdobnej jest fakt, że nie produkuje ona tlenu i nie pochłania dwutlenku węgla. Aby osiągnąć balans i czerpać korzyści z obecności żywych roślin, a jednocześnie móc aranżować wnętrze dużo bardziej elastycznie architekci wnętrz często stosują zarówno naturalne rośliny doniczkowe i sztuczną trawę ozdobną obok siebie w tych samych pomieszczeniach.

Możesz również polubić