Sztuczna trawa ozdobna – elegancki dodatek do każdego mieszkania

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie roślinnych akcentów we własnych wnętrzach. Ogromną popularnością cieszą się sztuczne rośliny, które stanowią doskonałą alternatywę dla żywych kwiatów. Ich główną zaletą jest brak potrzeby ciągłej pielęgnacji oraz systematycznego podlewania. Mogą one znaleźć się w każdym domu ze zwierzętami, a na dodatek są bezpieczne dla dzieci. To idealna opcja dla osób podróżujących i dla tych, którzy nie pasjonują się ogrodnictwem. Jednym z najciekawszych rodzai takich roślin są sztuczne trawy ozdobne. Dzięki nim możliwe jest stworzenie niepowtarzalnych, naturalistycznych kompozycji, które ocieplą każde pomieszczenie. Czym kierować się podczas ich wyboru? Na jakie formy traw warto zwrócić uwagę?

Odpowiedni materiał

Podczas wyboru sztucznych traw do swego mieszkania należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu jakości materiału i jego wytrzymałości. Źdźbła wykonane z plastiku lub specjalnych tkanin są optymalnym rozwiązaniem dla wielu użytkowników. Zapewniają one trwały efekt i wysoką odporność na urazy mechaniczne. Równie ważna jest ich powłoka zewnętrzna, która nie powinna zatrzymywać dużej ilości kurzu. Materiały te muszą odznaczać się odpowiednią kolorystyką i fakturą. Właściwa barwa wraz z dopasowaną do danego gatunku strukturą liści czy kłosów sprawi wrażenie naturalności zakupionej rośliny. Zwrócenie uwagi na te aspekty pozwoli dobrać najlepsze produkty, które będą doskonale wyglądać w danej aranżacji.

Efektowny pokrój

W zależności od zagospodarowywanego miejsca ważną rolę odgrywa wysokość oraz pokrój traw. W przypadku dużych przestrzeni można pozwolić sobie na wysokie i kępiaste byliny, takie jak sztuczna trawa pampasowa czy miskant chiński. Oryginalnym rozwiązaniem do średnich lub mniejszych powierzchni są liczne rośliny w pojemnikach imitujące imperatę cylindryczną i kostrzewę. Ich zwarty oraz wzniesiony pokrój sprawdzi się pośród innych dekoracji i elementów wyposażenia. Dzięki małym rozmiarom można zastosować je na parapetach, półkach czy blatach stolików. Podobnym zastosowaniem charakteryzują się trawy w postaci wyprostowanych wiązek, które ciekawie prezentują się na blatach biurek lub na komodach. Ze względu na różnorodność form każdy znajdzie dopasowaną do własnych preferencji sztuczną bylinę, która spełni jego oczekiwania i sprawdzi się w konkretnym wnętrzu.

Jakie wnętrza warto udekorować sztuczną roślinnością?

Aby trawa ozdobna sztuczna właściwie prezentowała się w danej przestrzeni, należy umieścić ją w odpowiednim miejscu, stanowiącym jeden z dominujących punktów kompozycji. Należy zestawić ją z barwami, które podkreślą kształt i kolor źdźbeł. Mogą to być kontrastowe, ale również harmonijne tonacje. Odcienie zieleni doskonale wyglądają na tle monochromatycznych powierzchni czy naturalnych materiałów. Trawy te warto podkreślić poprzez oryginalne dodatki w postaci złotych lub ciemnych ozdób oraz dopasowanych wielkością pojemników. Bez względu na posiadaną stylistykę wnętrz, trawy ozdobne sprawdzą się zarówno w industrialnych, jak i rustykalnych aranżacjach. Stanowią one wyjątkowe rozwiązanie do pomieszczeń w stylu Boho, Jungle oraz Glamour, które zachwyci domowników oraz wszystkich gości.

Możesz również polubić