Sztuczne rośliny we wnętrzach: ich rola w kształtowaniu krajobrazu

We współczesnym świecie ludzie mają coraz więcej zmartwień i coraz mniej czasu na pielęgnację roślin domowych. Z tego powodu większość konsumentów coraz częściej wybiera sztuczne odpowiedniki żywych roślin.

Sztuczne rośliny ozdobne

Producenci takich produktów osiągnęli wysoką jakość produkcji i wytwarzają różnorodne produkty, które dokładnie odwzorowują kształt i kolor prawdziwych roślin. To już nie te niesmaczne papierowe kwiaty i zieleń, ale piękne elementy wnętrza, które przyciągają uwagę, doskonale komponują się z meblami, stanowią akcenty i działają jako samodzielna dekoracja. Aby stworzyć sztuczne rośliny, które będą dobrze wyglądać i pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia, producenci zwracają szczególną uwagę na wybór materiałów.

Z reguły stosuje się botaniczne repliki roślin wykonane z:

  • tkanina syntetyczna;
  • plastiki;
  • polimery przyjazne dla środowiska;
  • silikon;
  • poliuretan.

Każdego dnia pojawiają się nowe technologie wytwarzania sztucznych roślin ozdobnych. Przecież do stworzenia wyjątkowego wnętrza potrzebna jest nie tylko zieleń, fikusy i inne wazony, w których dominuje zieleń, ale także krzewy o jasnym i gęstym kwitnieniu. Trawa ozdobna sztuczna (https://sklep.green-designers.pl/kategoria/trawy-ozdobne) tergo typu wykonywana jest metodą druku 3D z realistycznymi płatkami i źdźbłami.

Różne rodzaje kompozycji z roślin sztucznych

Szybki rozwój technologii produkcji sztucznych roślin doprowadził do powstania wielu możliwości wykorzystania tego typu dekoracji w wystroju wnętrz. Jednym z najmodniejszych trendów jest ogrodnictwo wertykalne. Jest to dekoracyjna powłoka, która tworzy dokładną kopię “zielonej ściany” z żywych roślin. Ściany fitosanitarne jako element dekoracyjny są stosowane wszędzie:

  • W dużych centrach biznesowych;
  • dekoracji restauracji;
  • W domach i mieszkaniach prywatnych.

Takie rozwiązanie jest stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Można sobie wyobrazić skalę takiej kompozycji, dlatego zagospodarowanie terenu żywymi roślinami jest kosztowne. Ma to wpływ nie tylko na liczbę i rodzaj roślin, ale także na ich pielęgnację. Dlatego najlepsze będą sztuczne rośliny, które wymagają minimalnej pielęgnacji. Nie trzeba ich podlewać, a jedynie wycierać z kurzu.

Właściwości sztucznych roślin ozdobnych

Nowoczesne projektowanie wnętrz polega na stosowaniu unikalnych elementów dekoracyjnych. Staranny dobór przedmiotów dekoracyjnych może optycznie powiększyć przestrzeń i wypełnić ją relaksującą atmosferą. W przeszłości używano do tego celu żywych roślin, obecnie coraz większą popularnością cieszą się rośliny sztuczne. Jest to najlepszy sposób na stworzenie komfortowego środowiska. Sztuczne rośliny można wykorzystać do tworzenia niesamowitych kompozycji, które zadziwiają skalą i oryginalnością. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

 

Możesz również polubić